Şu anda anlatımlı örgüler, çarşaf, dantel, havlu kenarı, iğne oyası, kışlık boyunluk örgüleri nasıl örülür, lif, mutfak danteli, örgü, örgü boyunluk modelleri, örgü kaşkol modelleri, örgü modelleri, oya, pike, şal, yazma, kaynakçalarımizdan "danteloya.blogspot" kaynakçasının; Kadınca, dantel, oya, örgü, kategorilerisinde yer alan "2017 Sezon Örgü Boyunluk Modelleri" girdisini incelemektesiniz.
Örgü boyunluk modellerinden biri daha. Gün geçtikçe yaygınlaşan boyunluklar kullanış yönünden çok rahat. Kaşkollarla kıyasladığımızda uğraştırıcı olmaması kullanımının kolay olması tercih nedenidir. Diğer yandan bir kaşkol örmek için ortalama 2 ya da 3 yumak ip kullanılırken boyunluk ta modele göre 1 ya da daha az yumak ip kullanılıyor. Özellikle benim gibi  kaşkol kullanmayı sevmeyenler içinde seçenek boyunluklardır.
 Bu modelde boyun ölçünüze göre ilmek sayısı ile başlayıp ikinci resme bakarsanız  dört sırada bir yan kısımlarda arttırma yapılıyor iki taraflı olacak daha sonra yan kısımlarda keserek üçgensi kısmı yapıyoruz. 
 Ya da tam tersi başlayıp üçgen kısımlarda arttırma yaparak düz örgü yapıp boyun kısmında ki iki taraflı keme işlemi yapıp son olarak haroşa örgü ile bitirebilirsiniz. 
boyunluk örgüleri