Şu anda çarşaf, dantel, Farklı iğne oyaları, havlu kenarı, havlu kenarı modelleri, havlu kenarı örnekleri, iğne oyaları, iğne oyası, iğne oyası modelleri, iğne oyası nasıl yapılır, iğne oyası örnekleri, lif, mutfak danteli, örgü, oya, pike, şal, yazma, kaynakçalarımizdan "danteloya.blogspot" kaynakçasının; Kadınca, dantel, oya, kategorilerisinde yer alan "5 Farklı İğne Oyası Havlu Modeli" girdisini incelemektesiniz.
5 farklı iğne oyası modeli daha. Yeni modeller açısından bakıldığında iğne oyaları ile yapılan havlu kenarları daha önde gidiyor. Tığ işi ile yapamayacağımız bir çok modeli iğne oyasında yapabiliyoruz. Tam tersi tığ ile yaptığımız örnekleri rahatça iğne oyası ile uygulayabiliyoruz.İğne oyaların da genelde her modelin bir ismi olmaktadır. Menekşe, karanfil gibi benzetildiği bitki ya da nesneye göre isim alır. Çeyizler de mutlaka olması gereken iğne oyaları bölgelere göre de çeşitlilik gösterir. Bazı yerlerde çeyizin tamamına yakını iğne oyası yapılırken bazı yerlerde yazma kenarı ve havlu kenarı ile kalabiliyor.
İğne oyası görünümünde makinede yapılmış örtüler satılıyor. Gerçeğinden ayırt edilmeyecek kadar benziyor. İğne oyası yapamayan ve alamayanlar için uygun olur. Havlu kenarından vitrin takımına kadar her şeyini yapmışlar.  Bir yönden de düşünüyorum iğne oyası bir kültürdür. O kadar emek verilerek yapılan bir işin makinedeki ile yapılanı karşılaştırmak pek doğru  olmuyor. 
    
iğne oyası örnekleri