Şu anda g-stirng, iç giyim, iç giyim alırken, iç giyim bakımı, KADIN MODA, kıyafete göre iç çamaşır seçimi, külot, modeller, Şort, kaynakçalarımizdan "modernkadin.wordpress.com" kaynakçasının; Kadınca, moda, kategorilerisinde yer alan "Doğru çamaşırı seçme rehberi!" girdisini incelemektesiniz.

İç çamaşırı seçme rehberi
Güzel kıyafetlere bayıldığınızı biliyoruz ama onların üzerinde gerçekten güzel durmasını istiyorsanız işe içeriden başlamalısınız. Vücut yapınıza ve kıyafetinizin modeline uygun seçtiğiniz iç çamaşırlarıyla daha fit bir vücudunuz varmış izlenimi yaratmanız zor olmayacak.

Külotlar hakkında bilmen gerekenler:
– Bir poponuz daha varmış gibi göstermek istemiyorsanız asla çok sıkı külotlar giymeyin.

– Aldığında beyaz olan külot artık griyse, ondan kurtulma zamanınız gelmiş demektir. Renk değişikliği yoksa ama alalı iki yılı geçiyorsa, o parçadan kurtulmalısınız.

– Eğer beyaz bir şeyler giyecekseniz, külot olarak sadece ten rengi olanları seçin, çünkü beyaz çamaşırlar bile beyaz kıyafetlerin altından belli olur.

Külotlar hakkında bilmen gerekenler:
– Düşük belli külotlar hem pantolonlarının belinden görünmez, hem de kendinizi daha seksi hissetmenizi sağlar.

– İlla takım iç çamaşırı giymek zorunda değilsiniz. Siyah sutyenle renkli külotlar da bir arada eğlenceli görünebilir.

– Eğer takım iç çamaşırı alacaksanız, külotlarından iki tane alın. Ne de olsa külotlar sütyenlerden daha sık yıkanır.

Dar elbise için izi belli olmayan külot
Vücudunuzu tamamen saran bir elbisenin içine g-string bile giyseniz izleri belli olabilir. Vücuda tam oturan, dikişsiz ve ince kumaştan şort külotları tercih ederek elbisenin havasının bozulmasını engelleyebilirsiniz.

Düşük belli pantolon için düşük belli külot
Avril Lavigne gibi sen de düşük belli pantolonlardan vazgeçemiyorsanız bol miktarda düşük belli külot almanızda fayda var. Unutmayın ki, pantolonundan fırlayan iç çamaşırları ne seksi ne de havalı görünür.

Dar jean için g-string
Ne şort külotlar ne de düşük belli olanlar… Dar jean giydiğinizde poponuzun düzgün görünmesi için tek alternatifin bedeninize uygun bir g-sting olmalı. Düşük belli bir jean giyiyorsanız, yine düşük belli g-string’leri tercih etmelisiniz.

Mini etek için şort külot
Mini etek giymek havalı olduğu kadar da riskli bir iş. Tedbiri elden bırakmamak ve kendinizi daha rahat hissetmek için tüm poponuzu kaplayan şort külotlar tercih etmelisiniz. Desenli olanlar çok şeker ama biz eteğinizle aynı renk şort külot giymeni öneririz.

İç çamaşırı bakımı
– Sutyen gibi narin iç çamaşırlarınızı elde ve ılık suda yıkamalısınız. Deterjan yerine de şampuan kullanmanızı öneririz.

– Naylonlu çamaşırlarınızı, çamaşır makinesinde hassas ayarda yıkayabilirsiniz ama soğuk suda olmasına dikkat edin çünkü sıcak su naylonun elastikiyetini bozar.

– Özellikle sutyenlerinizi asarak değil sererek kurutun. Böylece şekillerinin bozulmasını önlemiş olursunuzgece-giyim-ic-camasirlari.