logtc.com bir rss beslemesi okuma sayfası dizinidir. rss beslemelerini kullanıma açan önemli  sitelerin, rss ayarları ile izin verdikleri içerikler logtc.com tarafından bu özellik kullanılarak alınır ve ziyaretçilere sunulur.

logtc.com rss beslemesini kullanıma açan siteleri inceleyerek, içlerinden özgün içeriğe sahip olanları seçer ve kategorilendirir. logtc kullanıcılarına kategoriler halinde birden çok kaynaktan içerik sunar. Bu sayede ziyaretçilerin aynı konuda internet üzerinde yayın yapan benzer siteleri aynı anda takip edebilmesi amaçlanmaktadır.

Bu şekilde içerik sahibi sitelerin telif hakları ihlal edilmiyor mu ? 

Rss beslemesini kullanıma açmak tamamen site sahibinin insiyatifindedir. Site yöneticisi veya sahibi bu hizmeti sunmak için bir takım teknik düzenlemeler yapmakta ve uygun formatta XML’i RSS istemcisi talep ettiğinde göndermektedir.

İçerik sahibi site rss özelliğini dilediği zaman kapatabileceği gibi rss ile hangi içeriklerin ne kadarının kullanıma açılacağını düzenleyebilir.

logtc.com rss kaynaklarını gizlemeyerek ziyaretçilerine  özgün içerik sayfası bağlantısını her zaman göstermektedir. Bu işlem içeriğin alındığı siteye seo(araştırınız: ara motoru optimizasyonu) açısından avantaj sağlarken,  ziyaretçi trafiğimizi de bu sitelerle paylaşarak ayrıca katkı sağlarız.

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Web Analytics