Şu anda binbir çeşni, Çocuklar İçin, Değişik Şekilli Tarifler, ekmek, et yemeği, Farklı Sunumlar, hamur işi, kahvaltılık, kek, menü, Özel Sunumlar, pratik lezzetler, salata, sebze yemekleri, ŞIK SUNUMLAR, tatlı, kaynakçalarımizdan "binbircesni-B" kaynakçasının; Kadınca, Yemek Tarifleri, kategorilerisinde yer alan "Havuçtan Laleler,Çiçekler ve Hafta Sonu Kahvaltı Fikirleri" girdisini incelemektesiniz.

Her yerde karşıma çıkıp duruyordu bu çiçekler,yapmam için ısrar ediyorlardı bende farklı sunumları çok seviyorum biliyorsunuz..yapımı oldukça kolay bir o kadar şık bir sunum…
Bazen bir servis tahtası üzerinde her çeşitten kişi sayısı kadar koyup servis etmek daha zevkli oluyor bu da bir hafta sonu kahvaltı görseli üstelik toplaması da pratik :) )
 
B hafta sonu bu çok tatlı laleleri denemenizi tavsie ederim :) );
 
 

 
 
 
Havuçtan Lale-Çiçek Nasıl Yapılır?;
 
malzemeler;
  • 1′er adet Havuç ve Salatalık
  • 1 Dilim Kalın Kesilmiş Kaşar Peyniri
  • Maydanoz sunmak için
 
Yapılışı;

 
  1. Çok kalın olmayan bir havuç seçmelisiniz.Seçtiğiniz havuçtan daireler çıkarın ve iki yanına kesik atarak lale şeklini verin.
  2. Salatalıktan yuvarlaklar çıkarıp 2′ye kesin ve ortasından bir üçgen kesin.
  3. Kaşar peynirini kalın küp şeklinde doğrayın ufak olmasın çünkü çiçeği taşımıyor ufak olunca….
  4. Kürdana önce salatalık sonra havuç batırılır ve en son kaşara batırılıp dilerseniz maydanoz üzerinde servis yapabilirsiniz..
  5. Kaşarlar hava ne kadar soğukta olsa ev sıcak olduğundan dışarda durunca yumuşayıp kendini salıyor servis yapana kadar buzdolabında tutmanızda fayda var..
İnternetten bulduğum bir görsel;