Şu anda anlatımlı lif örgüsü, çarşaf, çeyizlik lif modelleri, dantel, Farklı lif modelleri, havlu kenarı, iğne oyası, lif, lif modeli yapılışı, lif modelleri, Lif örnekleri anlatımlı, mutfak danteli, örgü, oya, pike, şal, yazma, kaynakçalarımizdan "danteloya.blogspot" kaynakçasının; Kadınca, dantel, oya, kategorilerisinde yer alan "İki Yeni Lif Modeli" girdisini incelemektesiniz.
İki farklı yeni lif modeli daha paylaşıyorum. İlk model yıldız örgü tekniği ile yapılmış daha sonradan yapılan eklemelerle farklı hale getirilmiş. Aslında eski bir model sırasıyla mavi ve beyaz olacak şekilde örülüyor . Modelin son kenar kısmından ortalara gelecek şekilde örüyoruz. Bu şekilde görüntü farklılaşıyor. Lif üzerinde görünen çiçekler sonradan örülüp life tutturuyoruz. Oldukça değişik bir şekil alıyor.
İkinci şif modeli ise yine yıldız örgü ile yapılıyor. Küçük yuvarlak motifler yapıp son sıralarda kıvrımlı örgü yapıyoruz. Bu şekilde motifler birleşiyor. Yine üzerilerine yapılan küçük motif çiçeklerle lif modelide tamamlanıyor. Bu modeli şimdilik çok ayrıntılı açıklayamadım yakın bir zamanda tarifli resimleri sizlerle paylaşacağım.
lif örnekleri

yeni lif örnekleri