Şu anda çarşaf, dantel, dantel modelleri, Halkalı Havlu Kenarı Resimli Anlatım, Halkalı Havlu kenarı Tarifi, havlu kenarı, havlu kenarı modelleri, havlu kenarı örnekleri, havlu modelleri, iğne oyası, lif, mutfak danteli, örgü, oya, pike, şal, yazma, kaynakçalarımizdan "danteloya.blogspot" kaynakçasının; Kadınca, dantel, oya, kategorilerisinde yer alan "Kalp Halkalı Havlu Kenarı 2017" girdisini incelemektesiniz.
Halkalı havlu kenarı örneklerinden bir yenisi daha. Bu havlu kenarı örneğinde kullanılan halkalar kalp şeklinde. Dört halka kullanılarak bir motif oluşturuluyor. Bu motifleri etrafına simli ip ile dönüyoruz.  15 tane motif birleştirilerek kenar kısmının önemli bölümü  tamamlanmış oluyor. Bu motiflerin ortalarına boncukla süsleme yapabilirsiniz.
Bant kısmında 3 kutucuk  zincir ve  kutucuk olacak şekilde ayarlayarak başlanır. Kutucuklar olduğu gibi devam edilir orta kısma yaptığımız  5 zincir  2 sefer yapılır üçüncüde 4 zincir çekip ilk iki zinciri beraber alarak sık iğne batarız ve 4 zincir çekerek devam ederiz.
kalpli halkalı havlu kenarı