Şu anda açıklamalı bebek hırkaları, bebek örgü modelleri, bebek örgüleri, bebek yelek, bebek yelek modelleri, çarşaf, dantel, havlu kenarı, iğne oyası, lif, mutfak danteli, örgü, örgü modelleri, oya, pike, şal, yazma, kaynakçalarımizdan "danteloya.blogspot" kaynakçasının; Kadınca, dantel, oya, kategorilerisinde yer alan "Kız Bebekleri için Pembe Yelek Modelleri" girdisini incelemektesiniz.
Kız bebek ve çocuklara göre örülebilecek pembe renkli yelek modelleri. Yakadan ve robadan olarak adlandırılan yelek örgüleri ve fırfırlı yelek  modelleri. İlk pembe yelek yakadan başlanıp omuz ve ön kısma gelecek şekilde fırfır örgü yapılmış ve daha sonra ön ve arka birlikte örülecek şekilde tamamlanmıştır.
İkinci çizgili fırfırlı yelek modeli alt kısımdan başlanır. Önler ve arka birlikte başlanıp beraber örülüyor. daha sonra  ön ve arka ayrı ayrı olacak şekilde örülüp omuzlar dikiliyor. Bu modelin en zor tarafı alt kısmı  hep beraber örüldüğü için şişi kullanması biraz zor oluyor. 
Son pembe yelek modeli de yine akadan başlanıp örülen bir model. Oldukça küçük örülmüş yeni doğan bebekler için  uygun bir model.
örgü yelek

örgü yelek modelleri

bebek örgüleri