Şu anda açıklamalı bere modeli, anlatımlı örgüler, bebek örgü modelleri, bebek örgüleri, bere nasıl örülür, çarşaf, dantel, havlu kenarı, iğne oyası, kolay bere, lif, mutfak danteli, örgü, Örgü Bere, oya, pike, şal, yazma, kaynakçalarımizdan "danteloya.blogspot" kaynakçasının; Kadınca, dantel, oya, kategorilerisinde yer alan "Kolay Örülen Bere" girdisini incelemektesiniz.
Çocuklar için örülebilecek kolay bir model. Kısa sürede örülmesi de ayrı bir artısı.Örülüş aşamalarından dolayı istediğiniz büyüklükte örebilirsiniz. Model tepeden başlanıyor ve şiş ile örüyoruz. 
TARİFİ: 3 ilmek başlanır İlk ilmek örülmeden alınır şişe ip dolayarak ikinci ilmek düz örülür tekrar şişe ip dolayıp üçüncü ilmeği önden öreriz . Arka kısımda sadece  önden olacak şekilde öreriz. Bu şekilde ön kısımda haroşa örgüsü  tam orta kısımda arttırma işlemi devam ederek örülür. 
Bir karış olacak şekilde örmeye devam ederiz. Bundan sonra pirinç örgüsü örülerek bere bitirilir. Daha büyük olmasını istiyorsanız haroşa örgü yapılan kısmı biraz daha uzatabilirsiniz.
Pirinç örgü yapılan kısma istediğiniz nakış ve süslemeyi yapabilirsiniz. Bu berede iğneye ip dolanarak yapılan süsleme uygulanmıştır. 
kolay örülen bere

çocuk örgü bere