Şu anda anlatımlı lif örgüsü, çarşaf, çeyizlik lif modelleri, dantel, Farklı lif modelleri, fıstık lif nasıl örülür, havlu kenarı, iğne oyası, lif, lif modelleri, lif örnekleri, mutfak danteli, örgü, oya, pike, şal, yazma, kaynakçalarımizdan "danteloya.blogspot" kaynakçasının; Kadınca, dantel, oya, kategorilerisinde yer alan "Lif Modelleri 2017 Yeni" girdisini incelemektesiniz.
Yeni Lif Modelleri

Yeni modellerden bir tane daha. Bu şekilde örülen lif modelleri çok tutuldu. Tek renk örülen yıldız örgü tekniği ile hazırlanan lifin üzerinde yapılan çiçek süslemeler. Burada da  yuvarlak yapılmış bir örnek var.
Kısaca Tarif edeyim:

İlk olarak 7-8 zincir çekerek yuvarlak oluşturun. Daha sonra 6 dilim olacak şekilde modeli koyun. Bir fıstık yapıp tepe kısmına bir fıstık ve ilk fıstığın tabanına batarak tekrar fıstık ve ikisini aynı anda toplayarak üçgen bir görünüm elde edin. Araya 2 zincir çekerek aynı işlemi tekrarlayın.
Bu tür örgülerde artma kenar kısımlarda olur. Son sırada   kırmızı yaparak kenarını yapmış oluyoruz.. Çiçekler sonradan örülüp lifin üzerine dikilmiştir.
lif modelleri