Şu anda Bisküviler, börek, Çocuklara İngilizce, çörek, cupcake, ETKINLIKLER, Faydalı bilgiler, KEKLER, kurabiye, Kurabiyeler, pasta, yemekler, zeytinağacı, zeytinyağı, zeytinyağlı, zeytinyağlılar, kaynakçalarımizdan "zeytinagaci.blogspot" kaynakçasının; Kadınca, kategorilerisinde yer alan "Mutfakta İngilizce Nasıl Öğrenilir?/ Çocuklar İçin İngilizce /Yeni Yıl Kurabiyeleri / İngilizce ‘ye İlgi Çekmenin Tatlı Yolu : Fortune Cupcake" girdisini incelemektesiniz.
Her  şey  çocuklar için…
Yeni  yıl  için , İngilizce   sınıf etkinliği olarak  hazırlanan  bu kurabiyelerin üzerinde  İngilizce  yazılmış  başarı, mutluluk ,
sevgi  gibi  kelimeler var.
 
 

Her  bir kurabiye  sürpriz  bir kelime içeriyor . Amaç  eğlenirken öğrenmek.
 

Kurabiye  üzerine yazı yazma  aparatını Tchibo ‘da   buldum . Çok  kullanışlı  ve kolaylıkla  istediğiniz  kelimeleri  oluşturabiliyorsunuz.
 
 
Kelime  şablonlarını tek tek  oluşturun .  Daha  önce  verdiğim   klasik  kurabiye tarifiyle dilediğiniz  şekilde  kurabiye  hazırlayarak  üzerine kelime şablonlarını bastırın.

Kurabiyelerin  ucuna kurdela  takmak isterseniz ,  pişirmeden önce   kürdanla   küçük delikler  açın.

 
 
Kurabiye  sepetinden  kurabiyesini   alan çocuk üzerinde  yazan kelimeyi merakla  okuyor, anlamaya  çalışıyor ve motive oluyor.
 
FORTUNE  CUPCAKE: ŞANS CUPKEKİ
 
 
Burada da  cupkeklerin  üzerine   eklenmiş İngilizce  şaka  mesajları  var.
 
 

 Esprili  mesajlarınızı renkli  kağıtlara  yazıp  kesin . Kürdan ucuna tutturup  yuvarlayarak görünmeyecek hale getirin.

 

 Keki   alan   çocuk   kendisine  çıkan  mesajı  okusun   ve   anlamaya  çalışsın. Her bir  kekte farklı mesaj olmasına dikkat edin.

 
Aslında  bu tür  eğlenceli  sunumlar yetişkinlere de uygulanabilir. Çalışma  hayatının  stresini biraz  olsun  hafifletmek için ofise , komik  mesajlar içeren kekler , kurabiyeler götürebilirsiniz.