Şu anda Back to School Tarifleri/Okuldan Dönüş Tarifleri, binbir çeşni, Çocuklar İçin, Dolma-Pilav-Bakliyat, ekmek, Ekmek Kutusu, et yemeği, Garnitür ve Aperatifler, hamur işi, hamur işleri, kek, menü, pratik lezzetler, salata, sebze yemekleri, tatlı, kaynakçalarımizdan "binbircesni-B" kaynakçasının; Kadınca, Yemek Tarifleri, kategorilerisinde yer alan "Okula Dönüş..Okullar Açılıyor…Beslenme Çantaları İçin Sağlıklı Tarifler 1; Yumurtalı Sandviç Tarifi" girdisini incelemektesiniz.

 
 
 
Merhaba Sevgili Dostlar,haftanın son günü en güzel gününüz hayırlı olsun :) ))
Okulların açılmasına az bir zaman kaldı,  şimdiler de ise anne-babaları alışveriş telaşı sardı..Unutmamamız gereken bir şeyi hatırlatmak isterim,çocuklar çok kolay mutlu olabilen varlıklardır onlar markada,kaliteden,benim ki daha iyisi olsun düşüncesinden çook uzaklar ve biz ebeveynler onları bu olgulardan uzak yetiştirebilirsek gerçekten anne-baba oluruz.
Marka takıntılı anne-babaların çocukları da ileride hiç birşeyi beğenmeyen haline şükretmeyen markalı giyinmezse mutlu olmayan hatta ne kadar varlıklı olursa olsun içindeki doyumsuzluğundan ruhunda da hep bir açlık, tatminsizlik hisseden bireyler oluyor ,unutmayalım ki çocuklarımız hello kity,ben10,spıderman vs giymezse değil şükürsüz yetiştirilirse mutsuz olurlar.
Tabi ki çocuklarımızın sağlığına uygun paramızın hakkını veren kaliteli ürünler almaya dikkat etmeliyiz süslü eşyalar değil :) )
 
Annelerin en büyük problemi çocuklara nasıl beslenme hazırlayacağıdır hele ki çocuğu yemek ayırıyorsa.. Mühim olan miktar değil besin değeri iyi olan yemekleri tercih etmek mesela;1 kutu süt+yumurtalı sandviç….1 şişe evyapımı meyvesuyu+tonbalıklı ekmek.. gibi..bende elimden geldiğince oğullarıma hazırladığım okul menülerini buradanda paylaşmaya çalışacağım…İlk tarifimiz gelsin ;
 
 
 
 
 
Yumurtalı Sandviç Tarifi;
 
malzemeler;
  • 2 Adet Sandviç Ekmeği
  • 2 Adet Haşlanmış Yumurta
  • 2 Yemek Kaşığı Labne
  • 1 Ufak Domates
  • tuz
 
Yapılışı;
 
  1. Ekmeklerin içine labne peyniri sürülür,
  2. Haşlanmış yumurta ve domates dilimlenir ve ekmeklere dizilir.
  3. Sandviç ekmeklerini üstten biraz bastırın ki malzemeler birbirine yapışsın düşmesin.
  4. Sandviçi özellikle alttan güzelce peçeteyle sarın ki yerken alttan dökülmesin yanına tavsiyem ev yapımı miss gibi meyve suyu..