Şu anda anlatımlı lif örgüsü, çarşaf, dantel, Farklı lif modelleri, havlu kenarı, iğne oyası, lif, lif modeli yapılışı, Lif modelleri nasıl örülür, lif örnekleri, Lif örnekleri anlatımlı, mutfak danteli, örgü, oya, pike, şal, yazma, kaynakçalarımizdan "danteloya.blogspot" kaynakçasının; Kadınca, dantel, oya, kategorilerisinde yer alan "Üç Ayrı Lif Modeli" girdisini incelemektesiniz.
Üç farklı lif modeli. Tığ ile örülen ve örgü makinesi yada kasnak işi denen el işi teknikleri ile yapılmış lif modelleri. İlk olan model tığ ile ortadan başlanarak dönerek örülen bir model. Her   dönüşte renk değişimi olan kısımlarda iki taraflı artış yapılır.
Kasnak işi lif modeli. Kasnakta ipin çivilere dolanarak ve daha sonra aralardan bağlayarak ortaya şekilli bir parça çıkmaktadır. Genelde kasnağın şekline, ipin rengine ve dolanma şekline göre farklı modeller çıkmaktadır. Alttaki model iki katlı yapılıp tığ ile ikisinin tutturulması ile ortaya çıkıyor. 

 Üçüncü model yine tığ ile örülmüştür. Bunda örümcek modeli uygulanmıştır. Beyaz renkli kısmından  iki parça örülür diğeri sarı renk olacak. Bu iki parçayı yine örümcek örgüsü ile birleştiriyoruz Son kenar kısımını da beyaz fıstıklarla tamamlıyoruz. Bu model çok kullanışlıdır oldukça yumuşak ve çabuk köpürmektedir.