Şu anda çarşaf, dantel, halkalı havlu kenarı, Halkalı Havlu kenarı Tarifi, havlu kenarı, havlu kenarı modelleri, Havlu Kenarı Nasıl Örülür, havlu kenarı örnekleri, iğne oyası, lif, mutfak danteli, örgü, oya, pike, şal, yazma, kaynakçalarımizdan "danteloya.blogspot" kaynakçasının; Kadınca, dantel, oya, kategorilerisinde yer alan "Yeni Halkalı Havlu Kenarları" girdisini incelemektesiniz.
Bu da son modellerden birisi. Bu modelde çok sevilenlerden birisi bir çok rengini ördüm. Havlu kenarının özellikle önlü arkalı resimlerini paylaştım. 
Modelin daha iyi anlaşılması açısından. İlk olarak beyazlı kısmı tamamlayıp daha sonra mor rengi tamamlıyorsunuz. Son aşama  çiçek ve yaprakların örülmesi. Çiçek yine halka üstüne yapılacak. Bu modelde en çok uğraştığım  yer çiçek ve yaprakların dikilmesi. Düzgün olması için çok uğraştım. Bu arada bir püf noktayı sizlerle paylaşayım  dikim  sırasında ipinizin içinden bir tel ip çekerseniz çok ince bir dikiş yapabilirsiniz ve hiç bir şekilde dikiş izi belli olmayacak. Genelde ipler üç ipin kıvrılması ile yapılmıştır. Siz sadece birini almalısınız.   

havlu kenarı örnekleri
havlu kenarı örnekleri

havlu kenarı örnekleri

havlu kenarı örnekleri